II Zagorzyńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę
  • 09 sierpnia 2019

9 sierpnia z naszej parafii na pielgrzymi szlak wyruszyła grupa rowerowa licząca 18 osób.

Pierwszy dzień pielgrzymowania rozpoczęli oni od Mszy Świętej w naszej parafii. Dopiero po Eucharystii ruszyli w drogę do naszej Matki na Jasną Górę. Pierwszy postój pielgrzymi mieli w Godzieszach, gdzie spotkali się z pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej. Po postoju ruszyli w dalszą drogę, przemierzali kolejne kilometry tak by po godzinie 16 dotarzeć do Mikorzyna, gdzie mieli pierwszy nocleg. Na miejscu mieli czas na krótki odpoczynek, po którym udali się do Sanktuarium św. Idziego. Tam, została odprawiona Droga Krzyżowa. Pielgrzymów tego dnia przepełniała ogromna radość, którą dzielili się ze wszystkimi na wieczornym spotkaniu, które zakończyło się Apelem Jasnogórskim.

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się również od Mszy Świętej w Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie. Po wspólnej modlitwie i śniadaniu przyszedł czas wyruszyć w drogę. Do pokonania było 67 km trasy, która wiodła przez Świbę, Opatów, Bolesławiec, Ożarów i Pątnów, który był miejscem drugiego noclegu. Trasa była piękna, lecz wymagająca, ponieważ trzeba było pokonać kilka wzniesień. Po dotarciu na nocleg był jeszcze czas i siły, aby spotkać się na wieczorze modlitewnym, gdzie pielgrzymi dzielili się świadectwem wiary.
 
Dzień trzeci był pełen przygód, a trasa wiodła przez Załęcze Wielkie, Danków, Wilkowiecko, Kłobuck, Kamyk i Białą. Zwieńczeniem tego dnia był moment, kiedy podobnie jak wszyscy pielgrzymi położyliśmy się krzyżem przed Wałami Jasnogórskimi, aby oddać cześć Jezusowi Chrystusowi i Maryi Jego Matce.
 
,,Był to piękny czas rekolekcji w drodze, podczas których dzieliliśmy się wiarą i wzajemną dobrocią, a wspólny cel mobilizował do pokonywania trudów pielgrzymki. To co ubogacało nas na trasie to fakt, że mijaliśmy pielgrzymów z wielu diecezji, co pokazuje, że ruch pielgrzymkowy ciągle się rozwija i gromadzi niezliczone rzesze wiernych, którzy chcą choć przez chwilę być na tym świętym miejscu jakim jest Jasna Góra."
 
W trudzie każdego pielgrzyma niech uwielbiony będzie Bóg i Jego Matka. Bogu niech będą dzięki!