Suma Odpustowa
  • 07 września 2015, 19:28

Od 26 lat jest patronką naszej parafii. Zawsze piękna, o szlachetnym obliczu i głębokim spojrzeniu. W naszym kościele ważne miejsce zajmuje figura Matki Bożej, która została uroczyście poświęcona podczas tegorocznej Sumy Odpustowej.

W niedzielę 6 września wspólnota na Zagorzynku przeżywała coroczne święto. W tym roku, dokładnie 8 września, nasza parafia obchodzi 26-lecia istnienia. Przez ten czas nieustannie się rozwija, zmienia, pięknieje. Dziś mogliśmy złożyć Bogu podziękowanie za ten dar. Ten zachwyt i wdzięczność, wyczuwane także wśród zgromadzonych, wielokrotnie podkreślał w homilii ks. prałat Leszek Szkopek, który przewodniczył uroczystościom odpustowym.

Tego dnia nowa statua Matki Bożej, która od niedawna gości w naszej świątyni, została uroczyście poświęcona. Piękne oblicze Maryi spogląda teraz na wiernych z monumentalnego marmurowego cokołu w prawej części kościoła. Zgodnie z tradycją tego dnia polecaliśmy Bogu także naszych rolników, a ziarno na zasiew zostało poświęcone.

Po zakończeniu Mszy św. oraz procesji wierni zostali pobłogosławieni Najświętszym Sakramentem. Po uroczystości, zgodnie z parafialną tradycją, mieszkańcy osiedla i goście zostali zaproszeni na zupę pomidorową z kuchni polowej.

Zapraszajmy Maryję wraz z Jej Synem do naszego życia, polecając siebie oraz nasze rodziny Jej przemożnej opiece.