Quo Vadis

Jesteśmy wpólnotą młodzieżową, która poszukuje Boga, pragnie poznać Jego miłość i sama ofiarować ją innym. Spotykamy się w każdy piątek o godzinie 20.00 w Oratorium św. Anny. Opiekunem naszej grupy jest ks. Proboszcz naszej parafii, ks. Robert Lewandowski. Wspólnota gromadzi osoby, chcące wykorzystać młodość na odkrywanie sensu swojego życia i pogłębianie wiary.

Początkowo dzielenie się swoimi przemyśleniami przychodziło nam z trudem, lecz kiedy zaczęliśmy spędzać ze sobą więcej czasu, nawiązały się między nami dobre relacje, przyjaźnie. Od tego czasu coraz bardziej entuzjastycznie podchodzimy do mówienia o sobie, swoich problemach, wierze.

Nasze spotkania zawsze rozpoczynamy od modlitwy do Ducha Świętego. Następnie rozważamy Słowo Boże, dzieląc się swoimi doświadczeniami i refleksjami. Rozmawiamy o najważniejszych wartościach życiowych. Z wielkim zainteresowaniem słuchamy także tego, co przekazuje nam Ksiądz Proboszcz.

Z racji tego, że jest to wspólnota młodzieżowa, nie zapominamy też o zabawie. Często gramy w mafię, oglądamy filmy, jeździmy do kina, aquaparku. Organizowane są także wyjazdy kilkudniowe, które umacniają więzi w naszej grupie. Uczymy się troski o budowanie wspólnoty, rozwijamy swoje osobowości i umiejętności radzenia sobie w życiu. Towarzysząca spotkaniom radość i otwartość sprawiły, że nasze grono zaczęło się powiększać.

Zapraszamy do uczestniczenia w spotkaniach wspólnoty Quo Vadis młodych ludzi, którzy chcą pogłębiać swoją wiarę, a także spędzać przyjemnie czas w rodzinnej atmosferze.