OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
  • 24 marca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie
Parafia Narodzenia NMP w Kaliszu

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

                                             24 marca 2019

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę złożyli swoje ofiary na dzieło rozbudowy naszej świątyni. Zebraliśmy 6445 zł.
 
2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. W ten sposób chcemy sobie przypominać, że życie jest darem Boga dla człowieka i należy je chronić od poczęcia do naturalnej śmierci. 
Jest to również dzień, kiedy nasza diecezja obchodzi rocznicę swojego powstania. W tym dniu otoczmy szczególną modlitwą Księdza Biskupa Edwarda – Pasterza naszej diecezji, biskupa pomocniczego Łukasza, biskupów seniorów. Prośmy Dobrego Boga, aby przez ręce św. Józefa patrona diecezji kaliskiej obdarzał wszystkich wiernych potrzebnymi łaskami na drogach codziennego życia. 
 
3. Zapraszam na nabożeństwa pasyjne w okresie Wielkiego Postu:
Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1715. 
Gorzkie żale w niedzielę o godz. 1715.
 
4. W sobotę zbiórka dla ministrantów o godz. 1100
 
5. W dniach od 26 sierpnia do 04 września zapraszam na 10-dniową autokarową pielgrzymkę do Włoch,. W programie pielgrzymki Padwa, Rzym, Watykan, Neapol, San Giovanni Rotondo, Asyż oraz wypoczynek nad morzem. Koszt 2350 zł. od osoby. Szczegóły na plakacie.
 
6. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać od 7 kwietnia czyli od V niedzieli Wielkiego Postu. 
ks. Robert Lewandowski
           proboszcz