OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKANOCNA
  • 19 maja 2019, 09:00

Ogłoszenia duszpasterskie
Parafia Narodzenia NMP w Kaliszu

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

                                             19 maja 2019

1. 
Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach mojowych, które odprawiamy codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 18.00.

2. Dziś przypada III niedziela miesiąca przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów prac wykonywanych w piwnicach naszego kościoła. Obecnie wykonywana jest posadzka z płytek i toalety. Zostaną zakupione nowe krzesła i stoliki. Za zrozumienie ofiarność i zaufanie składam serdeczne podziękowanie.

3. Dzisiaj Ks. Biskup Edward Janiak obchodzi 40 r. święceń kapłańskich. Otoczmy księdza Biskupa serdeczną modlitwą wypraszając dla niego potrzebne łaski do pełnienia posługi biskupiej w naszej diecezji.

4. W najbliższą sobotę w Katedrze Kaliskiej święcenia kapłańskie przyjmie siedmiu diakonów. Pośród nich diakon Robert Olejnik, który odbywał praktykę w naszej parafii. Sekundycje ks. Robert Olejni odprawi w naszej parafii 9 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00. W tym ważnym dniu otaczajmy ks. Diakona naszą modlitwą. 

5. W sobotę o godz. 15.00 spowiedź dla rodziców i dzieci I komunijnych. 
 
6. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii w niedzielę, 26 maja na Mszy św. o godz. 10.00. Proszę, aby tego dnia wybrać inną godz. Mszy św. i pozostawić miejsca w kościele dla dzieci ich rodziców, chrzestnych i zaproszonych gości.
 
7. W niedzielę za tydzień obchodzimy Dzień Matki. W modlitwie i wdzięczności nie zapominajmy o nich. 
 
MARYJO MATKO NASZA – MÓDL SIĘ ZA NAMI! 
ks. Robert Lewandowski
           proboszcz