Ogłoszenia duszpasterskie na V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
  • 27 kwietnia 2024, 18:00

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2024 r.

1. Dziękuję za ofiary złożone w miniona niedzielę na dzieło upiększania naszej świątyni. Zebraliśmy 6908 zł. Dziękuję za ofiarność i zaufanie.
  1. W poniedziałek, 29 kwietnia w Bazylice św. Józefa Uroczystości związane z rocznicą wyzwolenia księży z niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau. Jest to również Dzień Pamięci Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny światowej. Msza św. o godz. 12.00
  1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, czas szczególnie dedykowany Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 1800. Dodatkowo nabożeństwo majowe w każdy piątek i niedzielę o godz. 1930 przy kapliczce Jezusa Miłosiernego u zbiegu ulic Piwonicka i Kmieca, oraz w każdą środę o godz. 1930 przy kapliczce św. Józefa na ul. Babiogórskiej. Serdecznie zapraszam.
  1. W czwartek, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu barw narodowych na naszych domach.
  1. W piątek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msza św. w naszym kościele o godz.  8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Jest to również Święto Narodowe rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wywieśmy flagi maryjne i narodowe. Spowiedź I piątkowa od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w domach będą za tydzień w piątek od godz. 9.00.
  1. W przyszłą sobotę, 4 maja o godz. 8.00 Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  1. W przyszłą niedzielę, 5 maja po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci obchodzących rocznicę I Komunii Świętej.
  1. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc materialną dla dzieci z Ugandy,  które objęliśmy duchową i materialną pomocą. Ofiary na ten cel można również składać do skarbony.
  1. Również za tydzień po Mszy św. o godz.8.00 i 10.00 Adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez Bractwo św. Józefa i Żywy Różaniec.
  1. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka. Jest Opiekun z dodatkiem, jest to śpiewnikiem z pieśniami maryjnymi.

ks. Robert Lewandowski