Ogłoszenia duszpasterskie - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 14 maja 2023r.
  • 14 maja 2023

Ogłoszenia duszpasterskie

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 

14 maja 2023r.

 

1. W najbliższe trzy dni: poniedziałek, wtorek i środę modlimy się w kościele o urodzaje. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tej intencji, aby nigdy nie zabrakło chleba na stołach w naszych rodzinach.

 

2. We wtorek, 16 maja obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

 

3. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym codziennie w łączności z Mszą św. o godz. 1800. Dodatkowo nabożeństwo majowe w każdy piątek i niedzielę o godz. 1930 przy kapliczce Jezusa Miłosiernego u zbiegu ulic Piwonicka i Kmieca, oraz w każdą środę o godz. 1930 przy kapliczce św. Józefa na ul. Babiogórskiej. Serdecznie zapraszam.

 

4. Za tydzień III niedziela miesiąca. Przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary na dzieło upiększania naszej świątyni. Obecnie zbieramy środki na pokrycie kosztów kolejnych witraży, które pojawią się w oknach naszego kościoła. Dziękuję wszystkim za wsparcie, ofiarność i Wasze zaufanie. Bóg zapłać.

 

5. Za tydzień rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W związku z tym kieruję do wszystkich parafian serdeczna prośbę, aby w przyszłą niedzielę wybrać Mszę św. w sobotę wieczorem lub w niedzielę 8.00, 10.00 lub 18.00. Mszy św. o godz. 12.00 miejsca w kościele zarezerwowane tylko dla uczestników uroczystości rocznicowej.

 

6. Za dwa tygodnie 28 maja na Mszy św. o godz. 10.00 i 12.00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej.

 

7. Wczoraj w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim 8 alumnów 5 roku przyjęło święcenia diakonatu. Gratulujemy nowo wyświeconym kandydatom do kapłaństwa. Pamiętajmy o modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

 

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej – dwutygodnik Opiekun oraz czasopisma poświęcone Misjom.

 

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Hieronima Wypycha l. 74.

 

ks. Robert Lewandowski
           proboszcz